headerphoto
Home

Przyczyny powstawania haluksów

Stopy człowieka codziennie muszą wykonywać bardzo ciężką pracę.

Utrzymują ciężar ciała, dlatego nierzadko pojawiają się na nich różne, niekorzystne zmiany. Jednymi z nich będą m.in. haluksy, czyli po prostu koślawe paluchy. Oczywiście, każdy, kto ma z nimi problem, chciałby jak najszybciej rozpocząć _a1__  Jednakże zanim to zrobi, musi odnaleźć przyczynę problemu, bo to do niej należy dopasować odpowiednie leczenie.
Warto tutaj zauważyć, że haluksy mają charakter postępujący. Mogą się pogarszać, wraz z nieprawidłowym postępowaniem chorego. Będzie to m.in. noszenie niewłaściwego obuwia. Na dolegliwość są więc narażone w szczególności kobiety. Tym bardziej, jeśli ktoś w ich rodzinie miał już problemy z koślawym paluchem, ponieważ haluksy czasem bywają dziedziczne. Na ich rozwój spory wpływ mają buty, a w tym w szczególności szpilki. To właśnie dlatego większą grupę chorych stanowią kobiety, aniżeli mężczyźni. Panie nie wyobrażają sobie życia bez wysokich obcasów, przez które przednia część stopy zostaje przeciążona. To prowadzi do pojawienia się palucha koślawego i trzeba wtedy rozpocząć nieoperacyjne leczenie haluksów. Aby tego uniknąć, wystarczy więc zrezygnować z noszenia niebotycznie wysokich szpilek. Lepiej zastąpić je butami na niższym obcasie, które również mogą się świetnie prezentować, a do tego będą bezpieczne dla stóp. 
Zanim więc chory pozna sposoby leczenia haluksa, musi zapoznać się z przyczyną swojego problemu. To bardzo ważne, aby ostatecznie poradzić sobie z chorobą. Czasem bowiem trzeba po prostu zmienić styl swojego życia i pewne nawyki, aby pokonać dolegliwości.

Oto co uchwycił nasz reporter

apteki

lekarstwa

leczenie

haluksy

buty

wkładki


Ten artykuł nie był jeszcze komentowany